cilt bakımı
Daha kusursuz olmak sizinde hakkınız...  
  • Pevonia Botanica
  • Profesyonel Cilt Bakımı
  • Cilt Bakımının Avantajları
  • Kalıcı Makyaj
  • Leke Bakımları
  • Anti-Age Bakımlar
  • Yüz Sıkılaştırma
  • Masaj
  • Sir Ağda

 

Güzelliği adeta bir mücevher gibi ortaya çıkartan sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmayı kim istemez ki?

Pevonia botanica ürünleri her cilt durumuna özel etki gösteren aktif içeriklere sahiptir.

Böyle bir tene sahip olmanın en etkili yolu düzenli bir cilt bakımı yaptırmaktır. Üst deri hücrelerinin sürekli öldüğü, ardından yerine yenilerinin geldiği ve bu işlemi hiç durmaksızın devam ettiği görülür. Deri hücrelerinin arasında bu işleyiş hiç bir zaman gelişi güzel gerçekleşmez; bu nedenle de deri hep gerektiği kalınlıktadır. Metabolizmanın sağlıklı ilerleyişinde önemli rol oynayan derini güzellikte de tartışılmaz bir yeri vardır. Bu nedenle cilt bakımı son derece önemlidir.

Eğer cildiniz konuşabilseydi, bize söyleyecek çok şeyi olurdu. Yazın kalınlaşan ve birikmiş ölü tabaka katlarından dolayı rahat oksijen alamayan cildimiz eğer dili olsaydı; "Şu fazlalığı üzerimden giderin rahat soluyamıyorum" derdi. Her gün evimizi yüzeysel olarak temizlemenin yanında haftada bir gün derinlemesine temizlik yaparız. Evlerimizde olduğu gibi kendi cildimizde sabah – akşam temizlemenin dışında haftada 1 bakım yapmamız gerekmektedir. Bunun yanında daha etkili derin bir şekilde ayda bir defa cilt bakımı yaptırmamız gerekmektedir.

 

Cilt yapımız çeşitli etkenlerden dolayı zamanla elastikiyetini kaybeder. Cilt bakımı cildin PH'ını dengelemek ve aynı zamanda gözeneklerin temizlenmesini ve sıkılaşmamsını sağlamakta en önemli etkendir.Cildin nem oranını dengelemek ve dış etkenlerden koruyabilmek için tek bir ürün asla yeterli gelmez.bunun için kendi alanında uzmanlaşmış bir cilt uzmanının tavsiyesi doğrultusunda derma kozmetik temel bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Günlük yaşantımızdaki dengesiz beslenme, sigara alışkanlıları, kötü hijyen şartları ve stres durumları hemen cildimiz tarafından fark edilir.dolayısıyla tüm cilt dengemizi etkileyen faktörlere karşı koymak için düzenli cilt bakımları yaptırmamız gerekir. Her cilt tipinde farklı durumlar gözlenmektedir:

Kuru cilt: aşırı kuruma pullanma, rahatsız edici gerginlik ve kırışıklık problemi yoğun bir cilt yapısı.

Yağlı cilt: akne oluşumu, aşırı sebum (yağ) üretimi.

Olgun cilt: kırışıklık, sarkma ve elaştikiyetini kaybetmiş cilt durumları.

Tüm bu cilt durumlarına önlem olarak aylık düzenli yaptıracağınız PROFESYONEL CİLT

BAKIMLARI MERKEZİMİZDE UZMAN ESTETİSYENLER TARAFINDAN UYGULANMAKTADIR.

GOLD BAKIM UYGULAMALARI OLARAK YILIN GEÇİŞ DÖNEMLERİNDE CİLDİNİZE UYGUN ZENGİN İÇERİKLİ KÜRLER UYGULANMAKTADIR.

Cilt Bakımı:

aHücre yenilenmesine,
aMimik hareketleriyle oluşan kırışıkların azalmasına,
aCildin nem kazanmasına,
aToksin maddelerin atılmasına,
aLekelerin açılmasına (beyazlatıcı etki),
aCildin elastikiyet ve dolgunluk kazanmasına,
aAkne aktivitelerinin azalmasına,
aCildin vitamin ve mineral kazanmasına yardımcı olur.
aAnti-aging sağlamak amaçlıdır.

 

 

 

Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur. Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.

 

Lekelerin cildimizde oluşmasının iki türlü sebebi vardır. Bunlardan birincisi güneş kaynaklı lekelerdir bir diğeri ise sivilce lekeleridir. Bazı sivilceler yüzümüzden kaybolurken iz bırakarak giderler bunada skar izi denilmektedir. Öncelikle sivilceler yüzünden cildinizde yoğun lekeler oluşmasını istemiyorsanız yüzünüze fazla dokunmamalı ve sivilcenizi kesinlikle sıkmamalısınız. Elleriniz sivilce bulunan bölgede ne kadar çok gezerse sivilcenin iltihabı nedeniyle cildinizin heryerine dağılma ihtimalide o kadar çok artar. Aynı şekilde sıkarak iltihabı çıkardığınız sivilcelerde daha sonra cildinizde leke olarak kalabilir.

BU TÜR UYGULAMALAR KESİNLİKLE PROFESYONEL BİR UZMAN TARAFINDAN UYGUN BAKIMLARLA YAPILMALIDIR!!!

Lekelerin oluşmasını en baştan önlemek için uygulayacağınız en iyi ev bakımı DERMAKOZMETİK İÇERİKLİ yüksek güneş koruma faktörlü koruyuculardır.

Bu nemlendirici içerikli koruyucuları dışarı çıkmadan yaklaşık 20 dk önce mutlaka cildinize uygulamalı ve cildinizde güneşinde etkileriyle leke oluşmasını önlemelisiniz.

MERKEZİMİZDE uygulanan leke bakımlarını bitkisel PEELİNG işlemi ile gerçekleştirmekteyiz. İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar doğuran bu uygulama ile hem cilt kaliteniz yüksek oranda artacak hem de lekelerinizden tamamiyle kurtulacaksınız. Daha gergin parlak ve aydınlanmış bir cilde sahip olacaksınız.

BU UYGULAMA AYNI ANDA ANTİ AGE BİR BAKIMDIR . . .


DNA Bakımı

Havyar Bakımı

Rosea Bakımı

DNA Bakımı

BU EŞSİZ BAKIM ONARICI ÖZELLİĞİ ÇOK YÜKSEK BİR BAKIM SERİSİDİR. Cildinizde ilk yaşlanma belirtileri Mimik çizgileri, kırışıklıklar, elastikiyet kaybı ve pürüzlü cilt yüzeyi, koruyucu ve önleyici bir program olmazsa belirgin vaziyette görünürler.

Cildinizi güçlendirmek, pürüzsüzleştirmek ve yenilenmek için ona etkili bir gençlik-uzatici bakım sistemi hediye edin. MERKEZİMİZDE uzman estetisyenlerimiz tarafından uygulanan bu benzersiz bakım içerikleriyle oldukça zengindir .

Marine Kolajen, Marine Elastin, Marine D.N.A. , Hyaluronic Asit ve Mikroemülsifiye Vitaminler içeren güçlü bir anti-aging programıyla tanışın. Çizgilenmeyi ve kırışıklığı görünür şekilde onarıp önlerken, erken yaşlanmayla savaşır. Cildinizin gençliğini sürdürecek ve geri kazandıracak programın faydalarından yararlanın.

 

Havyar Bakımı

Olgun, yıpranmış, elastikiyetini kaybetmiş ve kuru ciltler için yenileyici, güçlü ve nemlendirici cilt bakımı.

Havyar somon spermleri olup besi değeri çok yüksektir.

İçinde aminoasitler, oligo elementler, fosfolipitler vardır ve cilt üzerinde "yenileyici, koruyucu ve sakinleştirici" özelliklere sahiptir.

Yaşlanma sürecinin kötü etkileri , agresif dış etkenler, serbest radikaller ve stres cildinizin gençligini yavasça götürür.

Zamanın etkileriyle savaşın ve genç bir cilt yansıtın. Belirgin bir şekilde yumuşatılmış kırışıklıklar, artırılmış esneklik, artmış oksijen taşıma kapasitesi ve kusursuz yenilenme için saf Havyar Özü, Inci Özü ve Escutox™ gibi yüksek performanslı aktif içeriklerle yaşlanmaya meydan okuyun.

BU GOLD BAKIMLA Cild YOĞUN nem kazanır ve cildin kendisini yenilemesi sağlanır.

Kusursuzluğuyla bilinen bu BAKIM özel müşterilerimizin vazgeçemeyeceği bir bakımdır.

 


Rosea Bakımı
Rosacea veya Akne Rosacea sürekli kırmızılık, genişlemiş damarlar, konjestion ve püstüllerle  tanımlanan bir cilt durumudur. Bu ciddi cilt durumuna eğer doğru bir şekilde bakım yapılmazsa, kalıcı zararlara yol açabilir.
Rosacea rahatsızlığını etkin bir şekilde giderirken, hassasiyetinizden ve konjestiyonunuzdan kurtulun. Yeşil Çay, Meyan Kökü, Papatya, Allantoin, E Vitamini, Gül Esansiyel Yağı ve Günlük Ağacı damarları güçlendirir, sakinleştirir ve nemlendirir, cildinizin tonunu düzgünleştirir ve görünür bir sakinlik verir.

 

yüz sıkılaştırma Doğal maskeler, ani etkili olup cildi nemlendiriyor, tazeliyor ve kırışıklıkları gideriyor. İçerdikleri maddelere göre ciltteki işlevleri de değişiyor. Kimi yağlı ciltlere iyi gelirken, kimi kuru ciltlere nem kazandırıyor.

Hiç değilse haftada bir günü kendinize ayırın. Hem dinlenin hem de güzelleşmenin keyfine varın.

Beken's cilt bakımı ve ayak sağlığı'nda sizlere tecrübeli ve eğitimli personeli ve en iyi ürünler ile hizmet vermektedir.

masaj

Masajın ispatlanmış ve en belirgin faydalarından ilk ikisi artan kan dolaşımı ve esnekliktir. Masaj günlük hayatın baskılarından rahatlamak için yapılan vücut terapisidir. Masaj uygularken uygulayan ve uygulatan kişi arasında elektromanyetik enerji değişimidir. Masaj yaptıran kişinin sağlığı üzerinde birçok etkide bulunur. Uzmanlar vücuda kısmen (lokal) veya uygulanan masaj hücreleri canlandırır, kas gerilimini azaltarak, konsantrasyonu güçlendirir. Kişinin yorgunluklarından ve stresinden kurtulmasına yardımcı olmak; rahat ve huzurlu bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektir.

sir agda

Salonumuzda kullanılan sir ağda sayesinde tüylerin zamanla azaldığını görecek ve vücudunuzda daha sağlıklı, daha yumuşak, daha canlı ve ipeksi bir görünüme sahip olacaksınız. Sir Ağda tamamıyla doğal ürünlerden oluşur, içinde hiçbir şeker katkısı yoktur. Şeker içeren diğer ağdalar kıl kökünü besleyerek güçlendirir. Sir Ağda, şeker içermediği için sürekli kullanımda tüylerin azalmasını sağlar. Sir Ağda cilde iyi yapışarak yüzeydeki ölü tabakayı da alır ve peeling etkisi vardır. Ağda sonrası uygulanan temizleme yağı, temizlenmiş olan kıl folliküllerinin içine girerek kıl kökünün tekrar gelişmesini engeller. Sir Ağdadan sonra cildinizi pürüzsüz, taze ve yenilenmiş hissedeceksiniz.

 

 

 


Adana cilt bakımı, Adana ayak sağlığı, Adana zayıflama merkezi, adana güzellik salonu, adana ağda, adana ayak hastalığı

© Copyright 2011 Beken's Cilt Bakımı ve Ayak Sağlığı
Adres: Reşatbey Mah. 62030 Sk. Vali Yolu Nil Apt. Kat:1 Daire:2 (Selim Optik Üzeri)
Tel: 0322 458 4401
Seyhan/ADANA
Designed by Akdeniz Bilgisayar