ayak bakımı
Beken's Ayak Sağlığı

Genel Ayak Bakımı -->
El ayak bakımı sadece bakım olarak değil, ayak kemik deformasyonları, tırnak deformasyonları ve değişimleri, batık tırnak, kalınlaşmış tırnak, çatlayan ve kırılan tırnakların bakımı ve çözüm önerileri, siğil, nasır, mantar gibi cilt değişimleri bakım ve önerileri, diyabet ayak bakımı gibi çeşitli problemleri içine alır.

Uyku dışında vücudun bütün yükünü çeken ayaklarımız bir çok sorunu biz fark etmeden yaşarlar. Ayaklarınızın doğru bakım ve eğitimli ellerde olması için sizi Beken's Ayak Sağlığı Adana 'ya bekliyoruz.

 

 

Tırnak Batması -->

Tırnak Batması kişinin günlük yaşamını çekilmez hale getiren, yürümeyi zorlaştıran ve oldukça acı veren bir problemdir. Sinir uçları parmak uçlarımızda daha hassas olduğundan, küçük bir tırnağın parmağınızın kenarına batması büyük acı verir. Bir çok yerde çözüm olarak komple turnağın çekilmesi önerilir fakat bu hem kesin çözüm değildir, hemde parmaklarınızda telafisi olmayan çok kötü bir görünüm meydana getirecek, tırnaksız bir parmakla burnu açık bir ayakkabı veya terlik giymek istemeyecek ve buda sizi psikolojik olarak etkileyecektir. Merkezimizde batık tırnak bakımı kişiye özel seçenekler ile yapılmaktadır. Tel sistemi: tırnak her iki tarafından özel geliştirilmiş tellerle yatağından kaldırılarak batmadan uzaması sağlanır.

Bant sistemi: Cam elyafından yapılan bant tırnağa sabitlenir ve her iki taraftan tırnağı kaldırırken orta kısmından yaptığı baskı ile bombeleşmeyi engeller.

Mantarlı Tırnak -->

Mantar çok hızlı üreyen, çabuk bulaşan, kötü koku ve görüntüye sahip tırnak deformasyonuna neden olan sporların oluşturduğu bir rahatsızlıktır. Mantarlar tırnağın alt kısmına yerleşirler. Tırnak mantarı ağrı yapmaz ancak estetik açıdan sorun yaratırlar.

Mantarlı tırnak kenarı bulanık bir görüntü sergiler. Tırnakta kırılmalar başlar. Ayrıca sarımtırak ve dikey konumda çizgiler oluşur. Böyle tırnaklarda küf ve geçkinlik kokusu vardır. Şişkin, sarımtırak ve ufalanan tırnaklar, mantar oluşumu tırnağın üst tarafından gerçekleşmişse eğer bu üst kısımda çoğunlukla beyaz lekeler görünür. Hafif oluşumlu durumlarda ayak bakımının yanı sıra, antimikotik solüsyonlar kullanılır. Çok daha kötü durumlarda, mantarlı bölüm kadarı kesilir. Mantar tedavisi çok sabır gerektiren bir uygulamadır ve yeni tırnak çıkana kadar sürdürülmesi gerekir.
Diyabetik Ayak Bakımı -->

Diyabet ayakların bakımında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Çünkü diyabet hastalarının ayaklarında ortaya çıkan sorunlar, dikkate alınmadığında çok küçük bile olsalar ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Diyabetik ayaklarda, dolaşım bozukluğundan dolayı his kaybı oluşabilmektedir. Cilt ince ve hassas olup, ancak hastalar acıyı hissetmekte zorlanmakta, ya da hiç hissetmemektedirler. Bu nedenle de diyabetlilerin ayaklarına kesici makas, pens ve sivri uçlu aletler kullanılmadan, özel cihazlar ve diyabet hastalarına özel tasarlanan makaslar ile bakım yapılmaktadır. Cildi besleyen özel ayak ürünleri tavsiye edilmektedir.

Hamileler için Ayak Bakımı -->
Hamilelik çok özel bir durumdur. Anne adayı hayatı boyunca en güzel, en farklı heyecanları bu dönemde yaşar. Bedensel ve hormonal olarak yaşadığı değişiklikler bazı sorunları beraberinde getirebilir. Hamilelikte ayak ağrısı ve tırnak problemleri de bunlardan biridir. Hamilelik süresi içinde ayaklarımızın sağlığını korumak, problemlerin oluşumasını engellemek gerekir. Beken's de hamileler için özel ayak banyoları, tırnak bakımları, ayak masajları enfeksiyon riski olmadan yapılmaktadır.
Sporcular İçin Ayak Bakımı -->

Sporcular, hayatlarını bedenlerini kullanarak kazanan insanlardır. Bu kişiler el ve ayaklarını diğer insanlara göre daha fazla ve daha hoyrat kullanırlar. Bu nedenle el ve ayaklarında ciddi deformasyonlar ve hastalıklar oluşur. Beken's bu anlamda onlara özel günlük spor aktivitelerini aksatmadan tüm el ayak problemlerine çözüm sunmaktadır.

Spor yapanların özel bakım gerektiren elleri ve ayakları için merkezimizde el bakımı ve ayak bakımı, lisanslı uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır.

Nasır ve Siğil Bakımı -->
Nasırın neden olduğu baskı tespit edilmektedir. Nasır tabakalar cihaz ile acı vermeden temizlenirken, baskının oluştuğu bölge korunmaya alınarak tekrar oluşması engellenmektedir.

Siğil derinin üstünde virüs enfeksiyonu sonucu olan bir oluşumudur. Siğile Human Papilloma adı verilen bir virüs neden olmaktadır. Siğiller genellikle deri renginde ve yüzeyleri pürüzlü olmakla beraber bazen düz ve pürüzsüz yüzeyli olabilir. En çok parmaklarda, tırnakların kenarında ve ayak tabanından görülen siğil bakımı için Beken's Adana da hizmetinizdedir.

Çatlak Topuk Bakımı -->
Derideki çatlaklar şişkin, kuru ve yağ eksikliği olan nasır tabakaları sonucu olarak oluşmaktadır. Çatlakların ilerlemesi burada bulunan damarlar sayesinde micro organizmaların çatlaklardan vücudun içine ulaşma riski nedeniyle tehlikeli olabilmektedir. Ayrıca burada bulunan açık sinir uçları, çok fazla ağrı hissedilmesine sebep olmaktadır. Bunları düzeltmek için ilk önce fazlalık olan nasırlaşmış tabaka dikkatlice alınarak basınç azaltılmaktadır. Ardından yağlı krem sürülmekte ve bazı durumlarda alt deri tabakasına kadar ulaşan çatlakların onarılması için düzenli bakımlar ile kontrol altına alınmaktadır.
Deri Deformasyon ve Keratinizasyon -->
Özellikle ayak tabanında, yere basmakla oluşan basınç dağılımı ve sürtünme nedeniyle oluşan sertleşmelerde, önce sert tabakalar ağrısız acısız cihaz yardımı ile temizlenmektedir. Tekrar oluşmasını engellemek için baskı giderici destek malzemesi uygulanmaktadır. Ciltteki ölü tabakalar temizlenir, cild tipine uygun ürünler kullandırılmaktadır. Düzenli bakım ile ciltteki ölü tabakalar giderilmektedir.

Vücutta oluşan deri defermasyon Keratinizasyon bozuklukları insanlara çoğunlukla fiziksel olarak acı vermese bile kötü görünümden dolayı moral bozukluğu yaratmaktadır.

Ayak Kokusu & Terlemesi ve Tüm Tırnak Problemlerinin Çözümü -->
Ayak kokusu insanın özgüvenini yitirmesine neden olan, psikolojisini olumsuz etkileyen problemlerden biridir. Kişi bu problem yüzünden ayakkabılarını çıkartmaya korkar hale gelir. Başka bir ortamda rahat edemez. Zamanla çeşitli sosyal ilişkilerden korkar ve uzak durmaya başlar.
Kimler Ayak Kokusu Problemi Yaşar?
Yapılan çeşitli araştırmalar sonucu; 14-50 yaş arasındaki kadınların %48'i, 14-50 yaş arasındaki erkeklerin %70'inin ayak kokusu problemi yaşadığı görülmüştür. Ayak kokusunu önlemek için öncelikle ayak bakımınıza özen göstermeniz gereklidir. Aynı ayakkabıyı ya da çorabı günlerce giymemek de bakterilerin çoğalmasını önler. Fakat asıl problem, ayağınızın bakteri üretimine elverişli olmasıdır. Bunu ancak bakteri üretimini engelleyerek önleyebilirsiniz.


 

 

 


Adana cilt bakımı, Adana ayak sağlığı, Adana zayıflama merkezi, adana güzellik salonu, adana ağda, adana ayak hastalığı

© Copyright 2011 Beken's Cilt Bakımı ve Ayak Sağlığı
Adres: Reşatbey Mah. 62030 Sk. Vali Yolu Nil Apt. Kat:1 Daire:2 (Selim Optik Üzeri)
Tel: 0322 458 4401
Seyhan/ADANA
Designed by Akdeniz Bilgisayar